sobota, 23 sierpnia 2014

Kominki tunelowe - Piece Vis-a-visKominek tunelowy Vis-à-vis dostępny jest już praktycznie w każdej firmie kominkowej, a możliwość postawienia takiego typu kominka z widocznym na obie strony ogniem zapowiada wspaniałe przeżycia estetyczne. Niewątpliwie oprócz zalet takiego kominka wspomnieć należy o jego wymaganiach, które są znacznie większe niż w przypadku tradycyjnego pieca kominkowego.

Podwójnie oszklone palenisko powoduje, że automatycznie mamy mniej miejsca do załadunku drewna. Promieniowanie cieplne na salon sięga 70% wydajności paleniska, gdzie przy tradycyjnym piecu mamy wielkości rzędu 25-30% i pozostaje nam już niewiele ciepła, które możemy rozprowadzić za pomocą systemu DGP do innych pomieszczeń.

Mimo wszystko popularność takich wkładów kominkowych jest ogromna i firmy z roku na rok mają w swoim asortymencie wkłady kominkowe tunelowe o bardzo widowiskowej panoramie ognia o szerokości znacznie przekraczającej 1000cm. Jeżeli więc dysponujecie warunkami do zabudowy takiego kominka i odpowiednio dużym przekrojem komina, bo takie piece wymagają sporego przekroju odprowadzania spalin. Kominek Vis-à-vis to kominek zdecydowanie o rozwiązaniu nie dla każdego, chociaż z miłości do niekonwencjonalnego widoku ognia niejeden miłośnik zdecyduje się na tego typu rozwiązanie.

Related Posts

Kominki tunelowe - Piece Vis-a-vis
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.