sobota, 16 sierpnia 2014

Kominek - ogrzewanie uzupełniające


W nowoczesnym budownictwie kominki instalowane są zwłaszcza, jako uzupełniające źródło ciepła. Dla ogrzewania podłogowego, bądź systemu z kotłem gazowym, olejowym lub elektrycznym. Nie możemy zapomnieć także o uzupełniającym innowacyjnym źródle, w którym łączy się kominek z kolektorami słonecznymi lub turbinami wiatrowymi. W każdym przypadku dysponujemy pełną wygodą, bowiem w kominku palmy wówczas, gdy jesteśmy w domu, a kiedy nie chce nam się pilnować ognia, wychodzimy do kina, na imprezę czy też wyjeżdżamy za miasto.  

Kominek niezastąpiony jest również w tak zwanych okresach przejściowych, wiosną i jesienią, – kiedy w domu przydałoby się podnieść temperaturę o kilka stopni. Najlepszym przykładem jest tutaj zwykły kominek powietrzny, który nie wymaga dodatkowej obsługi jak przy kominku z płaszczem wodnym. Palimy, kiedy mamy po prostu na to ochotę.

Połączenie kominka z bezobsługową formą ogrzewania - instalacją, która łatwo reguluje źródło ciepła w całym domu znacznie zmniejsza koszty ogrzewania, a my nie tracimy nic z wygody.

Related Posts

Kominek - ogrzewanie uzupełniające
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.