wtorek, 28 października 2014

Wskazówki dla klientów kupujących kominek

Kupno każdego kominka zdecydowanie powinien poprzedzać solidny wywiad, poczynając od informacji użytkowników wypowiadających się na branżowych forach, po informacje uzyskane bezpośrednio u sprzedawcy w salonie kominkowym. Ma to szczególne znaczenie, bowiem, dzięki temu określisz swoje potrzeby i będziesz bardziej pewien, że wybór kominka, jakiego dokonasz będzie właściwym i udanym wyborem.



MOC KOMINKA
To chyba najważniejszy parametr, od którego powinieneś zacząć. Od jego mocy w głównej mierze będzie zależeć także rozmiar paleniska. Im większe jest to palenisko tym większej mocy możesz się spodziewać. Jeżeli w swoim przypadku wybierzesz piec o zbyt wysokiej mocy i nieodpowiednio dobranej wielkości, będziesz zmuszony używać kominka na bardzo niskiej efektywności. Takie użytkowanie kominka zwykle kończy się tym, że wnętrze kominka będzie pokryte nadmierną ilością sadzy, a szyba będzie bardzo zanieczyszczona pozbawiając cię zupełnie pięknego widoku ognia. Z kolei wybierając wkład kominkowy o zbyt małej mocy, będziesz go przeciążał skrócając tym samym żywotność pieca. 

Aby Twój wybór był najlepszy, będziesz potrzebować informacji takich jak ilość metrów kwadratowych, w których użytkowany będzie kominek, szczególnie, jeżeli będzie pełnił funkcję grzewczą całego domu. W niektórych przypadkach moc kominka może być nieznacznie zwiększona lub zmniejszona w zależności od tego, jakiego rodzaju jest to budownictwo, jaka jest liczba okien i wysokość pomieszczenia.

DOPROWADZENIE POWIETRZA
Aby kominek spełniał swoją rolę trzeba dostarczyć mu odpowiednią ilość powietrza. Większość nowoczesnych wkładów kominkowych działa na zasadzie doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Jest to tym bardziej istotne, jeśli mieszkasz w szczelnym budynku bądź stosujesz mechaniczną wentylację. Taki kominek będzie o wiele efektywniej pracować.

CIĘŻAR KOMINKA
W zależności od wyboru pieca i obudowy kominkowej (ew. akumulacja, wymiennik wodny) całkowita masa kominka może być na tyle duża, że zaistnieje potrzeba wzmocnienia stropu. W takim przypadku zdecydowanie należy skontaktować się z firmą zajmującą się montażem kominka, aby udzieliła informacji, wówczas konstruktor budowlany będzie mógł przygotować i wzmocnić strop.

MONTAŻ
Montaż kominka warto zlecić firmie zajmującej się kompletnymi realizacjami „pod klucz” możecie w ten sposób być spokojni, że kominek będzie przede wszystkim bezpieczny. Jeżeli dokonacie dobrego wyboru, gwarantujecie też sobie, że kominek będzie wykończony z najlepszych materiałów, a wykończenia będą zrealizowane do perfekcji. Jak to na wolnym rynku, bywają też firmy, które niekoniecznie mogą pochwalić się jakością, dlatego szukając odpowiedniej firmy zasięgnijcie opinii rozmawiając z dotychczasowymi klientami wykonującymi swój kominek w danej firmie. Montaż kominka trwa zazwyczaj od 5 do 10 godzin w zależności od tego jak bardzo złożony jest dany projekt. Możecie oczywiście sami wykonać kominek, prawo tego nie zabrania. Wówczas po wykonaniu kominka kontaktujecie się z mistrzem kominiarskim, aby dokonał odbioru wykonanej instalacji.

Related Posts

Wskazówki dla klientów kupujących kominek
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.