Piece kaflowe były przede wszystkim cenione za piękny wygląd i zdolność powolnego oddawania wytworzonego przez nie ciepła. Względy ekonomiczne i ekologiczne sprawiły, że piece kaflowe po latach zapomnienia wracają z powrotem do łask. Obecne kominki kaflowe różnią się tym, że w połączeniu z nowoczesnymi technologiami zwiększyła się ich wydajność, a także mają wkład z szybą, przez którą można podziwiać ogień. Taki piec wykonany jest przez firmę zduńską dokładnie taką samą techniką, jak przed laty, z konstrukcją szamotową wykonaną z wypalonej gliny.
Skąd bierze się fenomen ogrzewania piecem kaflowym?
Z pewnością jest to powrót do tradycji i do rozwiązań, które były bardziej trwałe wytwarzane z myślą o użytkowaniu przez dziesięciolecia – całe pokolenia. Kolejna sprawa to niezaprzeczalne walory funkcji kumulacji i oddawania ciepła, które tworzy w domu zdrowy mikroklimat. Jeden wsad może zapewnić ciepło w całym domu nawet na dwanaście godzin, a piec pozostaje ciepły całą dobę. Dzięki stałemu natężeniu promieniowania cieplnego temperatura wewnątrz nie podlega tak dużym wahaniom, jak w przypadku innych form ogrzewania. Przy tym zachowana zostaje odpowiednia wilgotność powietrza. Warto zaznaczyć, że piec kaflowy oddaje ciepło tak zwaną drogą emisji, która nie prowadzi do wzniecania kurzu i pyłków, jak to ma miejsce w kominku z DGP (dystrybucją gorącego powietrza).
![]() |
![]() |
W najnowszych rozwiązaniach piece wkładów kaflowych mogą być wyposażone w płaszcz wodny i rozprowadzenia ciepła po całym budynku, dzięki temu piec kaflowy może stać się głównym i jedynym źródłem ciepła.
Polem do popisu jest oryginalność kafli ich wzornictwo i kolorystyka. Dzięki temu wasz piec może być jedyny w swoim rodzaju, wzornictwo i kolorystyka gwarantuje oryginalny i indywidualny wygląd. Wiele firm wytwarzających kafle prześciga się w projektowaniu niezwykłych wzorów dając nam tym samym możliwość zbudowania pieca nowoczesnego bądź stylizowanego.
Fenomen pieca kaflowego
4/
5
Oleh
Unknown