sobota, 23 sierpnia 2014

Kominki tunelowe - Piece Vis-a-vis



Kominek tunelowy Vis-à-vis dostępny jest już praktycznie w każdej firmie kominkowej, a możliwość postawienia takiego typu kominka z widocznym na obie strony ogniem zapowiada wspaniałe przeżycia estetyczne. Niewątpliwie oprócz zalet takiego kominka wspomnieć należy o jego wymaganiach, które są znacznie większe niż w przypadku tradycyjnego pieca kominkowego.

Podwójnie oszklone palenisko powoduje, że automatycznie mamy mniej miejsca do załadunku drewna. Promieniowanie cieplne na salon sięga 70% wydajności paleniska, gdzie przy tradycyjnym piecu mamy wielkości rzędu 25-30% i pozostaje nam już niewiele ciepła, które możemy rozprowadzić za pomocą systemu DGP do innych pomieszczeń.

Mimo wszystko popularność takich wkładów kominkowych jest ogromna i firmy z roku na rok mają w swoim asortymencie wkłady kominkowe tunelowe o bardzo widowiskowej panoramie ognia o szerokości znacznie przekraczającej 1000cm. Jeżeli więc dysponujecie warunkami do zabudowy takiego kominka i odpowiednio dużym przekrojem komina, bo takie piece wymagają sporego przekroju odprowadzania spalin. Kominek Vis-à-vis to kominek zdecydowanie o rozwiązaniu nie dla każdego, chociaż z miłości do niekonwencjonalnego widoku ognia niejeden miłośnik zdecyduje się na tego typu rozwiązanie.

sobota, 16 sierpnia 2014

Kominek - ogrzewanie uzupełniające


W nowoczesnym budownictwie kominki instalowane są zwłaszcza, jako uzupełniające źródło ciepła. Dla ogrzewania podłogowego, bądź systemu z kotłem gazowym, olejowym lub elektrycznym. Nie możemy zapomnieć także o uzupełniającym innowacyjnym źródle, w którym łączy się kominek z kolektorami słonecznymi lub turbinami wiatrowymi. W każdym przypadku dysponujemy pełną wygodą, bowiem w kominku palmy wówczas, gdy jesteśmy w domu, a kiedy nie chce nam się pilnować ognia, wychodzimy do kina, na imprezę czy też wyjeżdżamy za miasto.  

Kominek niezastąpiony jest również w tak zwanych okresach przejściowych, wiosną i jesienią, – kiedy w domu przydałoby się podnieść temperaturę o kilka stopni. Najlepszym przykładem jest tutaj zwykły kominek powietrzny, który nie wymaga dodatkowej obsługi jak przy kominku z płaszczem wodnym. Palimy, kiedy mamy po prostu na to ochotę.

Połączenie kominka z bezobsługową formą ogrzewania - instalacją, która łatwo reguluje źródło ciepła w całym domu znacznie zmniejsza koszty ogrzewania, a my nie tracimy nic z wygody.

wtorek, 5 sierpnia 2014

Kominki gazowe

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo często wraca temat i zainteresowanie kominkami gazowymi. Abstrahując już od tematu ekonomicznego, kominki gazowe robią niezwykłe wrażenie. Naturalność wyglądu ognia i samego paleniska coraz bardziej przypomina realny kominek opalany drewnem. Do tego nie ma żadnego problemu by zainstalować go w systemie zamkniętym lub otwartym. Czasem z wielu powodów nie mamy możliwości składowania drewna, czy czasu na wszystkie procedury związane z przygotowywaniem kominka tradycyjnego do odpalenia, czy dbania o jego czystość włącznie z przeglądami okresowymi kominka.  

Wygoda kominków gazowych pozwala nam natychmiast stworzyć ciepłą atmosferę w domu zwłaszcza w trakcie nieprzewidzianych odwiedzin znajomych, przyjaciół czy rodziny. Włączamy pilotem odpowiednie wartości i możemy zająć się gośćmi.

Wkłady kominkowe gazowe najczęściej występują w wersji z jednostronną wizją ognia, ale znajdziecie też wkłady gazowe z szybą boczną lub w kształcie litery "U". Kominek wyłożony może być kamieniami bądź imitacją drewna, w formie i kolorze do perfekcji oddającym wygląd naturalnego drewna. Moc nominalna kominków gazowych również zbliżona jest do wartości współczesnych pieców na drewno, 10 kW, nie stanowi żadnego problemu. Najnowsze modele wkładów gazowych posiadają zaawansowaną elektronikę oszczędności gazu nawet do 50%. Sterowanie kominkiem przez tablet to kolejny bardzo wygodny gadżet, sterowanie kominkiem gazowym to prawdziwa przyjemność.

piątek, 1 sierpnia 2014

Kominki niewielkich rozmiarów

Osoby, które marzyły o posiadaniu kominka, a ze względu na małą powierzchnię mieszkania nie mogły swoich marzeń spełnić, dzisiaj mogą zrealizować swój zamiar. 

Na polskim rynku pojawiły się wkłady kominkowe, które dzięki głębokości wynoszącej tylko 376 mm nie zajmują już dużych przestrzeni, a przy tym spełniają rygorystyczne normy techniczne i ekologiczne. Czeski producent tych wkładów nie tylko położył nacisk na sprawność i parametry techniczne, ale także na stronę wizualną ognia. Palenisko i deflektor są koloru białego, zaś ścianki wkładu koloru czarnego. Ma to ogromne znaczenie przy odbiorze wizualnym ognia, albowiem kolor biały odbija fale cieplne, a kolor czarny je pochłania. 

Nowa linia wkładów FLAT charakteryzuje się mocą od 3 do 8 kW i dużym przeszkleniem i idealnie nadaje się do budynków niskoenergetycznych. Warto zapoznać się z tą nową linią kominków, albowiem są one niewątpliwie zwiastunem kolejnego kierunku w branży kominkowej.