niedziela, 21 grudnia 2014

Współczesne paleniska wodne


Już od kilku lat można śmiało powiedzieć, że kominki z płaszczem wodnym nie odbiegają swoją stylistyką od wkładów kominkowych powietrznych, zwłaszcza atrakcyjnością odbioru wizji ognia.  Decydując się na piec z płaszczem wodnym nie musicie oglądać kotłowni i wiecznie brudnych szyb, na pierwszy rzut oka nawet nie dostrzeglibyście różnicy patrząc na gotowy i zabudowany kominek. Szczególnie duży wybór pojawił się wśród wersji narożnych palenisk wodnych, czyli z jedno szybą boczną bez szprosa oraz modeli z fasadami „vis-a-vis” w formie wyspy na środku salonu.  Jedynym piecem wodnym, którego z nie można było znaleźć w ofercie producentów to piec z trzema szybami bez szprosa (w kształcie litery C), ale i w tej stylistyce doczekaliśmy się takiego modelu, mianowicie szwajcarskiej firmy Staffieri AG, której namiar na przedstawiciela na Polskę znajdziecie tutaj: http://www.staffieri.pl

Na czele najmodniejszych rozwiązań zdecydowanie królują piece narożne o takich cechach jak, zminimalizowana rama, nadruk na szybie powiększający optycznie palenisko, ukryte rączki czy zamontowane maskownice prowadnic. Na dodatek do wyboru macie elektroniczne rozwiązania optymalizujące pracę kominków wodnych.

Jako, że wybór palenisk jest duży, a bardzo duża część zwolenników domowego ogniska lubi duże panoramiczne przeszklenia często w niewielkich salonach, może wystąpić problem dotyczący ilości wypromieniowanego ciepła z wnętrza paleniska. Do tego powstają domy znacznie lepiej izolowane, budynki energooszczędne i pasywne w modelu rodziny 2+1, ale i temu można łatwo zaradzić stosując system podwójnej szyby lub wyboru pieca z szybą powlekaną specjalną warstwą obniżającą emisję ciepła. Zatem chyba jedynym elementem decydującym o wyborze paleniska z płaszczem wodnym będą już tylko kwestie ekonomiczne oraz to, do czego tak naprawdę będzie służył wam kominek.

Related Posts

Współczesne paleniska wodne
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.