sobota, 13 grudnia 2014

Elektronicznie kominki i piece na pellet część II

Piece na pellet to przede wszystkim wygoda, gdyż gotowy do użycia w każdej chwili - pellet pakowany jest w kilkunastokilogramowych workach, z których bezpośrednio sypie się go do zasobnika znajdującego się w piecyku. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż pracochłonny proces przygotowywania opału do standardowych kominków. 


Piecyki na pellet również występują w wersji z płaszczem wodnym, które mogą być oczywiście podłączone do istniejących instalacji grzewczych lub pracować ze źródłami energii odnawialnej, jak baterie słoneczne. W każdym przypadku, czy jest to piecyk powietrzny czy z płaszczem wodnym ogrzać możecie zarówno pomieszczenie to, w którym usytuowany jest piecyk, jak i sąsiednie wybierając do tego specjalny model o takiej funkcji. 

Rodzaje automatycznych podajników w piecach na pellet

Piece na pellet wyposażone są standardowo w tak zwany podajnik pelletu (dostarczający paliwo do paleniska) i może to być automatyczny podajnik pneumatyczny lub ślimakowy. Pneumatyczne umożliwiają transport pelletu na odległość od kilku do kilkudziesięciu metrów. To daje nam niesamowitą wygodę w sposobie i miejscu magazynowania pelletu od salonu czy kotłowni. Dzięki temu składować możemy pellet w ilości takiej, by wystarczył nam na cały sezon grzewczy.

Bezpieczeństwo piecyków na pellet 

Samoczynny system gaszenia płomienia pozwala nam zostawić bez obaw mieszkanie nie martwiąc się o bezpieczeństwo majątku.  Dodatkowo każdy piecyk powinien posiadać zabezpieczenie przed cofaniem się ognia do zbiornika paliwa.

Zużycie paliwa
Użytkowanie pieców na pellet jest o wiele bardziej ekonomiczne niż kominków tradycyjnych, specjalna sonda kontroluje poziomu tlenu w spalinach, automatycznie dostosowując pracę wentylatora oraz podajnika do panujących warunków w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Related Posts

Elektronicznie kominki i piece na pellet część II
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.