piątek, 28 listopada 2014

Elektroniczne kominki i piece na pellet

Część I 

Od wielu lat myśląc o kominku (domowym ognisku) brano pod uwagę tradycyjne urządzenia grzewcze na drewno. Aktualnie oferta jest o wiele szersza, bowiem na rynku znajduje się segment systemów grzewczych na pellet. Nowoczesna technologia sprawia, że urządzenia takie mogą mieć dowolny rozmiar – od niewielkich rozmiarów piecyków, które idealnie nadają się do salonu po tradycyjną postać wkładów kominkowych. 

Piecyk wolnostojący na pellet jest równie dobrym źródłem ciepła w salonie i z pewnością jest ogniem, przy którego blasku również możesz odpocząć i zrelaksować się.  Wcale nie musisz decydować się na tradycyjny kominek. Pozwalają cieszyć się nastrojowym ciepłem i dogrzewają mieszkanie w chłodne i mroźne dni, bez konieczności przebudowy swoje dotychczasowego salonu. Piecyk jest gotowy do pracy natychmiast po podłączeniu do komina, a do tego posiadają kolosalną zaletę - mogą być podłączone do przewodu kominowego o na prawdę małych rozmiarach.


Na rynku znajdziecie piece w wielu wersjach zarówno pod względem mocy, jak i wariantów i wzorów, co umożliwia łatwe ich dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza, tradycyjnego lub nowoczesnego. Urządzenia na pellet są wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo i komfort. Posiadają możliwość programowania oraz długi okres niezależnej pracy.  Wyposażono je w nowoczesne układy elektroniczne w postaci panelu sterującego, za pomocą, którego możecie zmieniać temperaturę, godziny włączenia i wyłączenia pieca, nawet na każdy dzień tygodnia. Gwoli wyjaśnienia pellet to nic innego jak sprasowane pod dużym ciśnieniem trociny z drewna. Ciśnienie oraz temperatura zmieniają strukturę trocin pozwalając drewnu na jego sklejenie i zabezpieczenie przed rozpadnięciem.  Pellet występuje w formie wałeczków o średnicy 6mm oraz kilku centymetrów długości.  Wilgotność pelletu oscyluje w granicach 8-12% w zależności od używanego surowca. Pellet jest ekologicznie czystym paliwem, które umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności kosztów ogrzewania.  Przykładowe modele zobaczycie na stronie http://www.kominkimyslowice.pl/rodzaje-piecow-wolnostojacych-na-pellet

Related Posts

Elektroniczne kominki i piece na pellet
4/ 5
Oleh

Subscribe via email

Like the post above? Please subscribe to the latest posts directly via email.

3 komentarze

Tulis komentarze
avatar
14 stycznia 2015 14:43 Ten komentarz został usunięty przez autora.
avatar
18 lipca 2019 07:36

Może tu także warto przemyśleć inną opcje na ogrzewanie w domu? Na stronie https://el-san.pl znajdziecie różne instalacje grzewcze.

Reply